Ze života knih a knížek

Termín:
17. 11. 2019 – 13. 4. 2020

Doprovodné programy:

Tato výstava detailně přibližuje knižní řemeslo a řemeslnou zdatnost pražských knihařů, včetně jejich organizace v ceších a společenstvech. Vedle autentických ukázek knih ze sbírek muzea představuje stroje, nástroje a materiály, které knihaři při své práci používali. Výstava je pojata jako poznávací stezka, jejímž hlavním těžištěm je knihařská dílna s replikami tiskařského lisu, řezačky, zlatičky atp.

(------LINKA------)

Doprovodné programy:

23. a 30. 11., 7., 14. a 21. 12. tvůrčí dílny (10–17 hod.) zaměřené na tisk na ručním tiskařském lisu, tvorbu záložek či na práci středověkého písaře.

7. 12. speciální tiskařská dílna se SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou (10–17 hod.) umožní vyzkoušet si starou techniku volné ražby, tisk grafik technikou dřevorytu na ručním lisu a představí současnou tvorbu ruční modelace podkladů pro výrobu medailí a mincí.

14. 12. adventní rytecká dílna (10–17 hod.) ukáže techniku linorytu a výrobu záložek. Návštěvníci si budou moci vyrobit neobvyklý vánoční dárek či novoročenku.